Dodatkowe Moduły IRIS

Moduł EDM: Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

eRecepty

eRecepty- najnowsza część modułu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz element systemu P1.

Do stycznia 2020 przychodnie i gabinety mają obowiązek wprowadzić eRecepty. 

Zachęcamy do wybrania pakietu IRIS, ponieważ właśnie nasze oprogramowanie dla przychodni, oprócz Elektronicznej Dokumentacji medycznej, posiada wiele funkcji przydatnych podczas pracy lekarza.
Czytaj: IRIS Specjalizacja

eZwolnienia

Z poziomu programu IRIS możesz wystawiać eZwolenienia. 

Dzięki modułowi EDM nie ma potrzeby logowania się do systemu eZLA przez przeglądarkę.

Wystarczy dodać zakładkę eZLA w panelu zarządzania wizytą. Dane pacjenta w formularzu zwolnień uzupełniają się automatycznie. 

eSkierowania

eSkierowania pojawią się w module Elektronicznej Dokumentacji Medycznej już wkrótce!

IRIS Terminarz

IRIS Terminarz to oprogramowanie dla personelu rejestrującego. W związku z tym polecamy go placówkom, które chcą usprawnić proces rejestracji pacjentów.

Dzięki Terminarzowi praca rejestracji będzie efektywniejsza, a czas obsługi pojedynczego pacjenta krótszy.

Zarządzanie grafikiem gabinetów i lekarzy

Za pomocą Terminarza można efektywnie prowadzić zarówno harmonogram przyjęć dla danego gabinetu jak i dla każdego specjalisty.

Intuicyjna wyszukiwarka umożliwia szybkie znalezienie terminu wizyty dla pacjenta w dogodnym dla niego dniu oraz godzinie. Terminarz to szybka rejestracja pacjentów, a co za tym idzie – większa efektywność pracy i  brak kolejek w recepcji.

Zalecamy połączenie IRIS Terminarz z pakietem wiadomości SMS – jeszcze bardziej podniesie to  poziom obsługi pacjenta w placówce medycznej. 

Szybkie sprawdzanie terminu wizyt

W IRIS Terminarz można szybko wyszukać, kiedy dany pacjent ma następną wizytę.

Wielofunkcyjny system wyszukiwania

Dzięki zaawansowanym narzędziom wyszukiwania osoba rejestrująca z łatwością będzie mogła znaleźć wolne terminy u konkretnego lekarza, a także wiele więcej.

IRIS Asystent

IRIS Asystent to dodatek stworzony dla osób, które pomagają lekarzowi podczas wizyty lub przygotowują pacjenta do zabiegu.

Kontrolowany dostęp dla asystenta

Wgląd do poszczególnych danych pacjenta i funkcji tego modułu można ustalić za pomocą ustawień programu. Co ważne, zalecenia można ustalić dla całej grupy użytkowników lub dla poszczególnych osób.

Odciążenie pracy lekarza

Za pomocą oprogramowania IRIS lekarz może skupić się w 100% na pacjencie, podczas gdy asystent/ka wypełni za niego całą niezbędną dokumentację. W chwili, gdy asystent będzie uzupełniał dane, lekarz, na swoim ekranie będzie miał aktualny wgląd we wszystkie informacje. 

IRIS Administracja

Zarządzanie placówką

IRIS Administracja pomoże w kontroli działań podejmowanych w placówce. Moduł posiada opcje dodawania usług do cennika. Umożliwia również przygotowywanie zestawień potrzebnych do rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Zestawienia

Prowadzenie placówki to również regularne raporty z wykonanych usług i pracy personelu. IRIS Administracja pozwala jednym kliknięciem wygenerować raport z przeprowadzonych w danym okresie badań i wizyt, z podziałem na lekarzy oraz przychodnie.

Moduł foto-wideo

Moduł został stworzony z myślą o specjalistach, którzy w codziennej pracy korzystają z urządzeń obrazujących, takich jak endoskopy, lampy szczelinowe, wideokolposkopy etc. Nie ma znaczenia, czy specjalista używa jednej lub kilku różnych marek lub modeli urządzeń – program obsłuży je wszystkie jednocześnie. 

Oprogramowanie IRIS foto-wideo pozwoli na połączenie aparatów z komputerem i obserwowanie obrazu z badania na żywo na monitorze. Podczas badania lekarz może wykonywać zdjęcia oraz nagrywać sekwencje wideo, które następnie zapisywane są bezpośrednio w wizycie pacjenta.

Narzędzia pomiarowe

Moduł fotowideo umożliwia opisywanie wykonanych multimediów za pomocą narzędzi planimetrycznych.

W programie są dostępne podstawowe funkcje, takie jak:

Rozszerzenie zawiera również bardziej zaawansowane możliwości edycji:

DICOM/HL7

DICOM, HL7 – to standardy elektronicznej wymiany informacji w środowiskach medycznych, dzięki któremu IRIS może wymieniać zlecenia i wyniki z systemami szpitalnymi HIS. Moduł pozwala na przekazywanie informacji z IRIS do oprogramowani w szpitalach i innych większych placówkach medycznych.

HL7 czyli Health Level Seven to popularny standard elektronicznej wymiany informacji oparty na modelu OSI, czyli jeden z głównych standardów przesyłania informacji do systemów szpitalnych PACS. 

RC/SL

RC/SL służy do rejestrowania i zapisywania obrazu z urządzenia wyposażonego w tor optyczny z kamerą lub aparatem cyfrowym (np. lampa szczelinowa, fundus kamera).

Program IRIS RC/SL posiada rozbudowany system archiwizacji (back-up), co pozwala na ręczne lub automatyczne wykonywanie kopii bezpieczeństwa.